неділю, 11 грудня 2022 р.

Причини висунутого язика у дитини

 


В причинах саме висовування язичка я допоможу вам розібратися. Також варто відзначити, що вони можуть відрізнятися в залежності від віку дитини.

Причини висовування дитиною язика, яких не варто побоюватися.


Дитина в місяць висовує язик:

Саме в цьому віці більшість немовлят починають це робити. Вони хоч і недавно народилися, але вже освоїли таку «вправу». Через що це відбувається:

  1. В цьому, зовсім маленькому віці, дитині вже стає все цікаво і за допомогою язичка вона може вивчати свій ротик і губки. Малюк може захопитися чимось, може надовго задивитися на тата чи маму, на якусь іграшку і мимоволі висунути язик, це нормально.
  2. Літом температура буває занадто високою і тоді немовля може просто  трохи перегрітися. Саме тому і висовує кінчик язичка або повністю весь язик.
В дуже рідкісних випадках буває таке, що малюк народився з дуже великим язиком. Він у нього не особливо хоче поміщатися в порожнині рота і немовля його висовує. Тут нічого страшного немає і бити на сполох не варто. Через деякий час розміри стануть на свої місця.   
   
Дитина висовує язик в 2, 3 місяці.                                 

До всіх вищеперерахованих причин додається ще й те, що малюка вже починають турбувати перші зубки. Так, в такому маленькому віці у нього вже можуть почати свербіти ясна. У зв’язку з цим малюк починає турбуватися і чесати язичком ясна і навіть масажувати їх. З боку це буде виглядати, як ніби він висунув язика з рота і водить ним туди-сюди. Уважно подивіться на ясна дитини. Якщо вони у нього припухлі або червоненькі, то точно, так воно і є, скоро у вашого малюка з’являться перші зубки. 
Також в 2 місяці дитина вже трохи активніше починає гратися зі своїми батьками і цілком в процесі може почати висувати язичок. Дане явище може почати відбуватися трохи частіше, тому що малюк вже більше захоплюється чимось, ніж в перший місяць.

Дитина висовує язик в 4, 5, 6 місяців

В цьому віці висовувати язик плюс до всього ще й плюватися в різні боки входить у дитини в звичку. Вона знаходить це дуже кумедним. Якщо їй це сподобається, то почне постійно висовувати язик, поки не набридне ця затія і вона не знайде собі інші забавки. Якщо ви почнете гратися з нею в цю гру і заохочувати до цього, або ж разом з нею повторювати рухи, то вважайте, що висовування язика стане у вашого малюка улюбленою забавою і може затягнутися і на рік і на півтора. Тому не потрібно у відповідь повторювати всі дії за дитиною або робити вигляд, що вам дуже подобатися все, що вона робить.

До того ж дитина в цьому віці вже починає пробувати повзати. Язик в цьому випадку буде висуватися, якщо малюк відчуває труднощі, напружується, намагається доповзти до мети і т.д.

Якщо дитина висовує язик в 1 рік, в 2 роки або старше, то це може відбуватися з тих причин, що вона грається. Якщо в цьому віці язик висовується часто і ви не можете з’ясувати причину, то найкраще звернутися з цим питанням до лікаря.

Причини, коли дитина висовує язик, і через які варто хвилюватися

Зрозуміло, що висовування дитиною язичка може бути наслідком не невинної причини або звички, а серйозної або не дуже хвороби. У зв’язку з цим я вирішила перерахувати хвороби, які так чи інакше пов’язані з висовуванням язика.

  1. Молочниця. Це грибкове захворювання, яке утворює білий наліт на язиці і щоках. Природньо, що в зв’язку з цим дитина починає відчувати дискомфорт і нервує. Висовує язик, щоб почухати його.
  2. Стоматит. Це трохи серйозніше, ніж молочниця. У роті утворюються невеликі виразки, а також добре виражені плями білого кольору, які болять, щипають і сверблять. Висуваючи язик, в цьому випадку, малюк намагається позбутися нав’язливої ​​хвороби, але у нього нічого не виходить.
  3. Підвищений тиск. Так, воно в цьому віці теж турбує людей. До чого може привести підвищений тиск, я думаю, розповідати не варто. Тому, якщо дитина не просто висовує язик, але ще і закидає голову назад, то це є явною ознакою цієї недуги. Дитину терміново потрібно показати лікарю, щоб він призначив потрібні медикаменти або процедури.
  4. Атрофовані лицьові м'язи. Це вже більш серйозна хвороба, яка може супроводжуватися не тільки висунутим язиком дитини, а й іншими дивними проявами у нього на обличчі. Малюк взагалі не посміхається і не корчить вам пики, як це зазвичай роблять діти в його віці.
Гіпотиреоз. 
Серйозне захворювання щитовидної залози, яке може з’явитися у дитини не з самого народження, а лише через кілька місяців. Симптомами цієї хвороби є не тільки висунутий язик, але і його набряклість. Також сухість шкіри і блідий колір обличчя. У дитини починають формуватися грубі риси обличчя, наприклад широкий ніс або товсті губи. В такому випадку дитину потрібно негайно відвести до педіатра, який  випише вам направлення до ендокринолога.

Ну ось і все, дорогі друзі, ми з вами начебто розібрали основні можливі причини , за якими дитина висовує свій язичок з рота. Як бачите, в більшості випадків хвилюватися не варто, адже це природна поведінка немовляти.



           

                               

Немає коментарів:

Дописати коментар