неділя, 29 січня 2023 р.

СПОСОБИ РОЗВИТКУ ЗОРОВОЇ ПАМ’ЯТІ У ДІТЕЙ

 

як і навіщо розвивати пам’ять дітей

Зміст:


Батьки, які займаються розвитком своїх дітей, особливу увагу приділяють поліпшенню пам’яті, логічного мислення, уваги. Розвиток зорової пам’яті дітей відіграє важливу роль у навчанні. Завдяки їй людина може швидше сприймати і краще запам’ятовувати великі обсяги інформації. Деякі люди переконані, що здатність миттєво запам’ятовувати побачене властива лише небагатьом. Інші ж, навпаки, посилено прагнуть розвинути цю якість.


НАВІЩО ПОТРІБНО РОЗВИВАТИ ПАМ’ЯТЬ

Пам’ять у людини буває декількох видів:
  • зорова;
  • слухова;
  • рухова;
  • нюхова;
  • тактильна;
  • смакова.
      Кожен з видів пам’яті виконує свою функцію і має важливе значення для повноцінного життя людини. Зорова пам’ять дозволяє нам ідентифікувати знайомих людей, орієнтуватися на місцевості, розпізнавати предмети, відтворювати їх характеристики. Також вона необхідна для запам’ятовування великих обсягів інформації. Без цієї здатності неможливе якісне й ефективне навчання. Тому варто замислитися: як розвинути фотографічну пам’ять?
З раннього дитинства дитина пізнає світ, отримує перші знання в дитячому садку та школі саме завдяки цьому виду пам’яті. Немовля спостерігає за навколишнім світом, знайомиться з книжками та іграшками, предметами й речами. Потім дитина намагається сприймати своїми очима інформацію з підручників, наочних посібників і зі шкільної дошки. В університетах і будь-яких інших освітніх установах також основою швидкого запам’ятовування вважається хороша зорова пам’ять.
Якщо розвинути фотографічну пам’ять, можна підвищити успішність дитини в школі. Те, як швидко це вийде зробити, залежить від використовуваних методик, вихідних даних людини і її здібностей. Крім того, потрібно пам’ятати, що у зорової пам’яті є ціла низка особливостей.

ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ЗОРОВОЇ ПАМ’ЯТІ


Тренування цього виду пам’яті дозволяє не тільки відтворювати більший обсяг даних, а й зробити запам’ятовування більш детальним. Річ у тому, що головна особливість зорового сприйняття –  це зміна одержуваної інформації. Мозок людини здатний утримувати в голові зоровий образ тільки за умови його трансформації.
Наприклад, при розгляданні картини в голові відкладається більш простий образ, не запам’ятовуються деякі деталі, можуть змінюватися кольори, також можуть стати більше або менше окремі елементи картини, змінюється симетричність, з’являються власні доповнення. У тих випадках, де необхідна точність запам’ятовування, ця особливість належить до недоліків. Водночас, не зважаючи на деталі, можна запам’ятати більше.
Чим сильніше розвинена зорова пам’ять, тим краще працює уява, що дуже важливо для запам’ятовування. Саме вона дозволяє уявити собі те, що сприймається на слух, а це дає можливість не тільки швидше і легше запам’ятовувати інформацію, а й простіше відтворювати її, утримуючи в голові зоровий образ.

ФОТОГРАФІЧНА ПАМ’ЯТЬ

       Швидко запам’ятовувати побачене або прочитане, а потім відтворювати це з великою точністю дозволяє добре розвинена фотографічна пам’ять. Завдяки їй людина може лише раз поглянути на предмет, щоб детально розповісти про нього, лише на мить опустити очі на сторінку книги, щоб запам’ятати суть тексту. Головною особливістю цього феномену вважається дуже висока швидкість обробки та відтворення інформації.
Для навчання в школі ця навичка вважається однією з найважливіших. Адже вона допомагає в рази швидше запам’ятовувати шкільну програму, менше часу витрачати на вивчення однієї теми, відтворювати матеріал з найменшими подробицями. Сучасні батьки прагнуть розвинути цю здатність у дітей, адже не тільки в школі, а й у подальшому житті вона допомагає стати успішніше і досягти значних висот.
Вчені підтверджують, що деякі люди мають хорошу зорову пам’ять від природи, але частіше це результат наполегливої праці. Як відомо, навички та вміння, отримані в дитинстві, засвоюються значно краще, тому займатися поліпшенням пам’яті варто з раннього віку дитини. Підвищити рівень запам’ятовування допоможуть регулярні й ефективні тренування. Як швидко розвинути фотографічну пам’ять? Варто звернути увагу на комплекс вправ.

РОЗВИТОК ФОТОГРАФІЧНОЇ ПАМ’ЯТІ У ДИТИНИ

Щоб поліпшити фотографічну пам’ять у дитини, потрібно регулярно виконувати кілька вправ:

  • Спостереження. Можна починати з простого – дорогою додому рахувати кількість дерев, рекламних вивісок, ліхтарних стовпів, сходинок на кожному поверсі. Потім варто ускладнити рівень – зосередитися на зображенні, плакаті, ілюстрації в книзі й запам’ятати всі деталі. Після цього необхідно детально відтворити в своїй голові цей образ і порівняти з оригіналом.
  • Асоціації. Можна вибрати кілька слів і до кожного з них дібрати асоціацію. У такий спосіб згадується інформація, яку мозок запам’ятав раніше.
  • Послідовність. Для цього необхідно в ряд виписати кілька цифр і дібрати до кожної з них асоціації. Потім слід відтворити цей ряд за допомогою асоціативних образів.
  • Перестановка. Для виконання вправи знадобляться картки з картинками. Їх потрібно розкласти перед собою на столі й сфотографувати. Після того як всі картки будуть перемішані між собою, спробувати розкласти їх на колишні місця.

    Щоденне виконання простих вправ допоможе поліпшити пам’ять. 

Завдяки цьому їм вдається легше засвоювати шкільну програму, не витрачаючи багато часу на заучування матеріалу.

Немає коментарів:

Дописати коментар